Whatsapp duruma gizlice bakanları görme
Nasıl Yapılır

Whatsapp durum gizlendiğini nasıl anlarım ?

Whatsapp kişilerinizde olan bazıları sizden gizli olarak durum paylaşıyor ve siz de kimlerin durum gizlediğini merak ediyorsunuz değil mi ?

Aslında Whatsapp’ta durum gizlemek gayet doğal bir durumdur. Whatsapp rehberinde kayıtlı olan kişilerin hepsi ile aynı derecede samimi olmayabilirsiniz. Eğer Whatsapp durumlarınızı rehberinizde kayıtlı herkes görsün istemiyorsanız gizlemek durumundasınız.

Whatsapp’ta durum gizlendiğini anlamak pek kolay bir şey değildir. Ancak yine de bir takım ipuçlarını takip ederek kimin durum gizlediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Whatsapp’ta durum gizleme işlemi aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

Whatsapp’a giriş yaptıktan sonra DURUM ların olduğu sayfaya giriniz ve ekranın sağ üst tarafında bulunan üç nokta ya basınız.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Kutucuktaki seçeneklerden Durum gizlilik ayarları seçeneğine basınız.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Durum gizlilik ayarları sayfasına gelince Kişilerim, Şunlar hariç kişilerimle paylaş ve sadece şu kişilerle paylaş seçenekleri olduğunu göreceksiniz. Siz Sadece şu kişilerle paylaş seçeneğine basınız.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Sadece şu kişilerle paylaş seçeneğini seçtiğiniz zaman ekranda Whatsapp kişileriniz listelenecektir. Siz bunlardan birini veya birkaçını seçtiğiniz zaman Whatsapp durumunuzu seçmediğiniz diğer kişilerden gizlemiş olursunuz.

Whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün

Whatsapp durumunuzu görebilecek kişileri seçip OKEY tiki ne basınız. Whatsapp durum gizleme işlemi bu şekilde yapılmaktadır.

Bu adımları uygulayarak Whatsapp durumlarınızı sadece istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilir, diğerlerinden gizleyebilirsiniz.

Whatsapp durum gizlendiğini nasıl anlarım ?

Eğer Whatsapp durumunu gizlediğinden şüphelendiğiniz kişinin telefonuna ulaşabiliyorsanız birkaç saniye içinde Whatsapp durum gizlilik ayarları nın ne olduğuna bakabilir ve Whatsapp durum gizleme işlemini anlayabilirsiniz.

Genelde başkalarının telefonuna ulaşmak mümkün olmadığından yukarıdaki seçeneği uygulama şansınız olmayabilir.

Whatsapp durum gizlendiğini anlamanın diğer bir yolu da durumunu sizden gizlediğinden şüphelendiğiniz kişi ile ortak arkadaşlarınıza ulaşmaktır. Sizin göremediğiniz durumu ortak bir arkadaşınız görüyor ise sizden Whatsapp durumunu gizlemiş demektir.

Whatsapp durum gizlemeyi ele veren programlar ve 3. parti yazılımlar olduğu iddia edilse de bunlar güvenilir değildir. Bu tür programlar genellikle telefon güvenliğinizi riske etmekten başka bir işe yaramamaktadırlar.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme