fotoshop programları
Programlar

Ücretsiz fotomontaj fotoshop yap

Sosyal medyada üzerinde oynanmış, fotoshop ile cazibesi artırılmış fotoğraflar büyük ilgi görmektedir.  Sosyal medya uzmanları ve fenomenlerinin sıklıkla kullandığı fotoshop yöntemlerini sizler de ücretsiz programlar yardımıyla uygulayabilir, iş için veya sadece sosyal medya paylaşımlarınıza renk katmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz fotomontaj programları

Fotoshop yapmak için aşağıdaki ücretsiz programları kullanabilirsiniz.

Paint.NET

Bilgisayarımızla gelen Paint programını neredeyse bilmeyen ve kullanmayan yoktur. Paint’i okul öncesi çocuklar dahi kullanabilir. Kullanımı aşırı basit, öğrenmesi çok kolay bir programdır.

Paint ile mevcut bir fotoğrafı kırpabilirsiniz, üzerine başka fotoğraf ekleyebilirsiniz, yazı, şekil ve çizgi çizebilirsiniz ve bunları basit menüsü sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Paint.NET ise klasik Paint’in daha gelişmiş bir sürümüdür. Eğer Paint kullanmayı zaten biliyorsanız  Paint.NET’i de kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Fotoshop konusunda en iyisi Paint.NET değildir ama kullanımı kolay olması ve daha önce fotoshop konusunda fazla bir deneyimi olmayanların dahi kolay kullanabilmeleri nedeniyle onu ücretsiz fotomontaj programları listemde başa koydum.

Paint.NET’i klasik Paint’ten ayıran en önemli özelliği vektörel tasarım hazırlama fonksiyonudur. Bu fonksiyonu kullanarak gayet başarılı işler çıkarabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Eğer photoshop yapma konusu ile daha profesyonel çerçevede ilgileniyorsanız Adobe Photoshop Express’i denemelisiniz. Program sadece bilgisayarda değil İOS ve android sürümlü cep telefonlarında da kullanılabilmektedir.

Adobe Photoshop Express ile fotoğraf kırpma, döndürme, yeniden boyutlandırma, parlaklık ve kontrast ayarı yapma gibi basit photoshop işlemleri yapabileceğiniz gibi pasaporta konacak fotoğraflardaki kırmızı göz sorunu gibi daha üst seviye problemleri de çözebiliyorsunuz.

Fotoğraflara rütuş yapmak ve detaylı photoshop işlemleri uygulamak için programın Touchup aracını kullanıyorsunuz.

Adobe Photoshop Express size ayrıca crystallize, pixelate, sketch,distort ve pop color gibi efekt seçenekleri sunmaktadır.

Photoscape

Fotoshop yaparken Paint’ten daha fazla özellikli ve Adobe Photoshop Express’ten daha kolay kullanımlı bir program arıyorsanız Photoscape i düşünebilirsiniz. Kullanımı ilk başta diğerlerine göre değişik gelebilir ama kullanımını kolay öğreneceksiniz.

Photoscape fotoğraflara efekt ekleme ve ufak çaplı düzenleme yapma konusunda diğer ücretsiz fotoshop programlarına göre epey başarılıdır.

Gimp

Yukarıdaki ücretsiz fotoshop programlarına alternatif olarak Gimp‘i önerebilirim. Gimp‘i öne çıkaran artıları kullanıcılara gelişmiş bir görüntü filtreleme özelliği sunması ve ekleme&birleştirme işlemlerinde oldukça başarılı olmasıdır.

Google Picasa

Eğer fotoshopla ilgileniyorsanız ama pek bir deneyiminiz yok ise basit fotoshoplar yapmaya Google Picasa kullanarak başlayabilirsiniz. Fazla bir özelliği bulunmamakla birlikte kafa karıştırmayan kolay bir kullanımı vardır ve ücretsizdir.

Pixia

Pixia ülkemizde fazla bilinmiyor. Anime ve çizgi filmleri meşhur olan Japonların kullandığı bir photoshop programı. Ücretsiz olmasına rağmen bir çok detaylı özelliği bulunmaktadır. Dili İngilizce’dir.

Photoshop express

Photoshop Express, malum görüntü düzenleme programının ücretsiz ama özellikleri daha az olan bir sürümüdür.

Telefonlarda da kullanılabilmektedir. Sosyal medya paylaşımı için fotoshop gerekiyorsa bu program bu konuda gayet başarılıdır.

Yukarıdaki ücretsiz fotomontaj programlarına alternatif olarak aşağıdaki fotoshop programlarını da tercih edebilirsiniz:

  • Camera360
  • Stkchy
  • Lensical
  • Fotor
  • Pixlr Express
  • Lifecake
Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme