internet

TTNET Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır

TTNET Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır bilgi vereceğim. Günlük hayatta ve sosyal yaşamda en çok kullandığımız uygulamalar arasında internet ilk sırada gelmektedir. Cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden bağlandığımız internet artık tüm ortamlarda kablosuz(Wi-Fi) olarak kullanılmaktadır.

Evine internet bağlatmak isteyen bir kişi internetin firma tarafından bağlatılıp şifre işlemlerinin yapılmasından sonra bir daha şifre değiştirme işlemine gerek dahi duymamaktadır. Kullandığımız her türlü ürünlerin şifresinde olduğu gibi zaman zaman kablosuz ağların şifresinde de değişiklik yapmak gerekmektedir.

Peki, TTNET wi-fi şifre değiştirme nasıl ve nerden yapılır?

Kablosuz ağ şifre değişikliği için ilk olarak bağlanmış olduğumuz modemin “ip numarasını” almak gerekmektedir. İp numarasını kopyaladıktan sonra internet şifresini hiç değiştirmediyseniz “kullanıcı adı: admin” şifre içinse ttnet yazabilirsiniz. Daha önceden şifreyi değiştirmişseniz ve hatırlamıyorsanız, bu sefer modemin arkasında bulunan küçük düğmeye birkaç saniye basılı tuttuktan sonra modem kendini otomatik olarak resetleyecek ve kullanıcı adıyla şifre için yukarıdakileri kullanabilirsiniz.

Modeminize bilgisayar üzerinden giriş yaptıktan sonra kablosuz ifadesinin yer aldığı bölüme giriniz. Açılan yeni ekranda ağ ayarları bölümüne giriniz. Tıklama işleminden sonra yeni açılan ekranda modem adınız ve mevcut şifreniz önünüze gelecektir. Bundan sonra sizden şifrenizi değiştirmenizi talep etmektedir. Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra kablosuz ağ şifreniz yenisiyle değiştirilmiş oldu.

Kablosuz ağ olarak kullandığınız modeminizin şifresini düzenli olarak değiştirin. Bu değiştirme işleminiz sizin sanal güvenliğiniz için olup özellikle günümüzde suç unsurların bilgisayar ve bilişim teknolojileriyle birlikte olmasından dolayı herhangi bir dolandırıcılık, sahtekarlık ve hırsızlık gibi durumlar karşısında sizler zarar görebilirsiniz.

Modeminizin şifresi kırıldığı andan itibaren yapılan tüm işlemlerde sizin ip numaranız görüneceği için suç vasfının ortaya çıkmasıyla birlikte otomatik olarak sizler suçlu konumunda değerlendirmeye alınacaksınız. Hakkınızda açılabilecek herhangi bir soruşturmaya karşı önceden modem veya kablosuz ağ şifresini değiştirmiş olun!

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak