Genel

Hosting satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Web sitesinin yayınlanması için bir sunucuya ihtiyaç vardır. Firmalar müşterileri için hazırladıkları hosting paketlerini müşterilerden gelen taleplere göre seçeneklendirmektedirler.

Hosting satın almadan önce aşağıdaki birkaç hususa dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Firma geçmişine bakınız

Bazı host firmaları aşırı ucuz fiyatlara hizmet sunarlar. Bunun gerekçesi genellikle piyasada yeni olmaları ve müşterilerin ayağının ısınmalarını istemeleridir. Fakat geçmişi yeni olan bir hosting firması müşteri açısından bir risktir.

Günün birinde size haber vermeden hizmetiniz sonlandırılırsa hosting ücretinin çok ucuz olmasının bir manası olmayacaktır.

Hizmet satın alacağınız firmanın en az bir kaç senedir piyasada olması ve müşterilerinden fazla bir şikayet almaması gerekir. (Hiç şikayet almayan firma elbette yoktur)

Firmanın destek sistemine bakınız

Web site sektöründe dakikalar çok önemlidir. Bir sorun olduğunda host firmasına destek talebi açtığınızda siz dakikalar içinde geri dönüş yapmaları gerekmektedir.

Hosting satın almadan önce firmanın destek sisteminin ne kadar hızlı ve sorun çözücü olduğunu test ediniz.

Fiyatlarına bakınız

Aynı alış veriş yaparken karşılaştırma yaptığınız gibi hosting paketlerinin size ne sunduğu ve fiyatını birbiriyle karşılaştırınız. Firmaların belirledikleri fiyatlar bazen abartılı şekilde farklıdır. Yani aynı hizmeti iki firmada birbirinin 2-3 katı fiyata bulmak mümkündür.

Genellikle büyük kurumsal firmalara hizmet veren host firmalarının trafiği düşük web sitelerine uygun başlangıç host paketleri biraz pahalıdır. Bu tür firmalar düşük bütçeli ve sık destek bildirimi açan ve sınırları zorlamaya eğilimli müşteriler yerine parayı sorun etmeyen yüksek bütçeli müşterileri tercih ettikleri için bu şekilde bir fiyat politikası uygulamaktadırlar.

Web sitenizin trafiğine bakınız

Web sitelerinin işlemciyi ne kadar zorlayacağına , aylık ne kadar trafik harcayacağına ve ne kadar disk alanı gerektiğine göre fiyatlar değişmektedir.

Eğer fazla kaynak harcayan bir web siteniz var ise klasik paylaşımlı host paketleri sizin için yeterli olmayacaktır. Bu durumda vds satın almayı düşünebilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna - pastebin cricket çakmak