Güvenli internet nasıl iptal edilir
Nasıl Yapılır

Güvenli internet nasıl iptal edilir Superonline

İnternet ortamı gayet eğlenceli olsa da tuzak ve nahoş şeyleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle internet kullanıcılarına aile ve çocuk kategorilerinde filtreleme getirilmiştir. Bu kategorilerin altlarında da detaylı seçenekler vardır.

Çocuğunuz sadece oyun sitelerine girmesin istiyorsanız ayrı, oyun sitelerine girsin ama büyüklere özel yerleri kurcalamasın istiyorsanız ayrı seçenekler vardır.

Ancak filtreleme sisteminde bazı aksaklıklar vardır. Örneğin bazı nahoş siteler filtreye takılmadan çocuğumuzun karşısına çıkabilmektedir. Bir de bunun tersine olarak hiçbir zararlı içerik barındırmamasına rağmen filtreye takılan siteler vardır.Örneğin benim istenmeyen numaraları engellemeyle alakalı bir web sitem var, gayet temiz bir site ama aile profiline takılıyor.

Kendi web siteme girebilmek için geçici bir süreliğine güvenli interneti iptal etmek zorunda kalıyorum. Siz de benim gibi temiz olmasına rağmen aile veya çocuk filtresine takıldığı için giremediğiniz web sitesine güvenli interneti geçici bir süre iptal ederek girebilirsiniz.

Ben superonline kullandığım için anlatımı Superonline üzerinden yapmak durumundayım.

Güvenli internet nasıl iptal edilir (Superonline için)

Önce https://www.superonline.net/internet adresinden hesabınıza giriyorsunuz. Girerken müşteri numaranızı ve şifrenizi istiyor. Ben uzun süredir hesabıma girmediğim için bunları unutmuştum.

Müşteri numarasını öğrenmek için faturaya bakmanız yeterli. Şifrenizi öğrenmek için de internet hesabınızla ilişkili telefondan 2220 ye mesaj atmanız lazım.

Superonline internet hesabınıza girdikten sonra üstteki menülerden “Hesabım”  yazana tıklayınız. O menünün alt menülerinden birisi “Ürünlerim” menüsü. Bu menünün altında “Güvenli internet”  yazısına tıklayınız.

Güvenli internet nasıl iptal edilir

Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Seçeneklerden güvenli iptal edebilirsiniz veya profil değiştirebilirsiniz. Değişikliğin aktif olması 15-20 dakikayı bulabiliyor. İstediğiniz kadar değişiklik yapma hakkına sahipsiniz. Tamamen ücretsiz.

Güvenli internet nasıl iptal edilir

Güvenli interneti iptal etmenin veya profil değişikliğine gitmenin daha kısa bir yolu daha var. O da telefonunuzdan 2220 ye mesaj atıp GUVENLI IPTAL yazmanız.

Ayrıntılı bilgi için şu linke tıklayabilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak muhasebe programları