oyun sıfırlama
Nasıl Yapılır

Android telefonlarda oyun sıfırlama nasıl yapılır

Android telefonunuzdaki oyunları sıfırlayarak yeniden başlamak isteyebilirsiniz. Öncelikle şunları belirtmek isterim ki ;

1.       Oyunları sıfırladığınızda bütün geçtiğiniz bölümler silinecektir. Bu veri kaybını göze almak zorundasınız.

2.       Bazı oyunlar Google hesabına yedeklenmektedir. Örnek vermek gerekirse clash of clans oyunu. Bu tür oyunların kayıt dosyalarını internet üzerinden yeniden getirebilirsiniz.

3.       Oyununuz yüklediğiniz günden beri donuyorsa bunun çözümü sıfırlamak değildir. Ama daha sonradan donmaya başladıysa oyununuzu sıfırlamak işe yarayabilir.

Maddeleri okuduktan sonra oyunu sıfırlama istediğine devam etmek istiyorsanız ;

Telefon ayarları bölümüne girin

oyun sıfırlama

oyun sıfırlama

 

Uygulama yöneticisi bölümün bulun.

oyun sıfırlama

Sıfırlamak istediğiniz oyunu bulun

oyun sıfırlama

oyun sıfırlama

 

Sıfırlamak istediğiniz oyuna tıkladıktan sonra aşağıdaki menü gelecektir.

oyun sıfırlama

oyun sıfırlama

Hafıza bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir menü gelecektir. Bu menüde iki seçenek sunulmaktadır ;

1.       Veriyi sil ; Bu seçeneği seçerseniz oyunu tamamen sıfırlamış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken nokta bu seçenek oyunların bütün kayıt dosyalarını silmektedir.

2.       Önbelleği temizle ; Oyunların genellikle önbellekleri 20mb üzerinde olmaz. Genellikle web tarayıcıları için önbellek temizleme işlemi kullanılmaktadır. Önbellek internet üzerindeki bazı verilerin telefon hafızasına kayıt edilmesidir. Kayıt edildikten sonra aynı bölüm kullanıldığında internet üzerinden değil de telefon hafızasından veriler açılmaktadır. Mobil veri kullananlar için faydalı bir sistemdir.

Veriyi sil bölümüne tıkladıktan sonra son olarak sizden onay isteyecektir. Onay verdiğinizden sonra oyun ilk günkü yüklenmiş gibi olacaktır. Bazı oyunları clash of clans gibi online oyunları sıfırladığınızda yeni bir mail adresi eklemeniz gereklidir. Aksi halde oyununuz sıfırlanmayacaktır.

oyun sıfırlama

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

script protez saç