Parmak izi sensöründe bir hata oluştu c5
Mobil

Parmak izi sensöründe bir hata oluştu c5

Parmak izi sensöründe bir hata oluştu peki şimdi ne yapacağız ? Bu sorun sadece C5 te değil parmak izi sensörü olan tüm telefonlarda karşınıza çıkabilecek bir hatadır.

Öncelikle böyle bir sorun neden olabilir bunu irdelemek gerekir. En kötü ihtimal parmak izi sensörünün bozulmuş olmasıdır ki buna kullanıcıların yapabileceği bir şey bulunmamaktadır.

Ama sensör sağlam olmakla birlikte telefonunuzdaki bir uygulama veya bir programın parmak izi sensörünün çalışmasını engelliyor olabileceği de göz ardı edilmemelidir. Bunu test etmek için;

Ayarlar    > Kilit Ekranı ve Güvenlik > Diğer Güvenlik Ayarları > Cihaz yöneticileri yolunu takip ederek Android Device Manager haricindeki programları devredışı bırakmayı deneyin.

Bu yöntem işe yaramıyorsa daha teknik bir işlem yapmak gerekecek. Telefonunuzun garantisi bitmediyse bu işlemi yapmayın, servise götürün orada ilgilensinler.

Çözüm şu:

Öncelikle C5 telefonunuzdan antivirüs veya hızlandırma uygulamaları dahil güvenlik yazılımlarını kaldırınız.

Daha sonra Dosya Yöneticisi ne girerek /data/system/user/0/fpdata/ klasörüne girip user.db dosyasını siliniz. Bu işlem root gerektirdiği için cihaz garantisini devre dışı bırakacaktır, yani garantisi bitmemiş cihazlarda uygulamayınız.

Sonraki aşamada /data/system/user/0/ klasörüne gidip settings_fingerprint.xml dosyasını siliniz. Bu işlemle cihazın parmak izi ayarlarını başa döndürmüş oluyoruz.

Parmak iziyle çakışan bir şey var ise ortadan kalkmış oluyor.

Bunları yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın. Belki sorun düzelir.

Veya tüm bu işlemleri yapmadan önce sadece kapatıp açma işlemini yapmayı deneyebilirsiniz.

Cihazınız garanti kapsamında ise kendiniz hiç uğraşmayınız, serviste halledeceklerdir.

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak Deathko GB Axen izmir Televizyon Servisi oyunlar oyna - okey oyna -