Nasıl Yapılır

Ağ ve Paylaşım Merkezi Kısayolu

ağ ve paylaşım merkezi kısayolu

Windows 10 Ağ ve Paylaşım Merkezi Kısayolu Nasıl Oluşturulur. Masaüstünüze Ağ ve Paylaşım Merkezi Kısayolu Ekleme İşlemi.

Windows 10 Ağ ve paylaşım merkezi kısayolu oluşturmak, Özellikle DNS ayarları yapacağınız zamanlarda ihtiyaç duyacağınız Ağ paylaşım merkezi kısayolu oluşturma işlemi yapabilir ve bu kısayolu masaüstüne veya istediğiniz herhangi bir yere taşıyabilirsiniz. Windows 10’da Ağ paylaşım merkezi kısayolunu isterseniz Başlangıç menüsüne sabitleme işlemi yapabilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda Ağ ve paylaşım merkezine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Ağ paylaşım merkezi kısayolu

Windows 10’da masaüstünüze veya herhangi bir konuma ağ paylaşım merkezi kısayolu oluşturmak için,

  • Denetim masasını açın. Windows arama kısmına denetim masası yazarak ulaşabilirsiniz.
  • Ağ ve İnternet seçeneğine tıklayın.
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi seçeneğine tıklayın.
  • Ağ paylaşım merkezi penceresinde üstteki adres satırının hemen başında yer alan bilgisayar ağı şeklindeki ( aşağıdaki resimde kırmızı kare içerisinde işaretli olan ) simgeyi farenizi üzerine basılı tutarak sürükleyin ve masaüstüne veya istediğiniz başka bir konuma bırakın.

ağ paylaşım merkezi kısayolu

  • Kısayolu sürükleyip masaüstüne bıraktığınızda, artık bu kısayol ile tek tıklama ile Ağ Paylaşım Merkezine ulaşabilirsiniz.

ağ paylaşım merkezi kısayolu

  • Masaüstünde oluşturmuş olduğunuz kısayolu istediğiniz herhangi bir klasöre taşıyabilirsiniz.
  • Ayrıca bu kısayolu sağ tıkladığınızda çıkan seçeneklerden Başlangıç menüsüne sabitleyebilirsiniz. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuzda daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz kısayolu görev çubuğu üzerine taşıyamıyorsunuz, denemelerim sonucu görev çubuğu üzerine sabitleyemedim.

Windows 10 Ağ ve paylaşım merkezi kısayol oluşturma videolu anlatım

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının Bir Yorumu Var

  1. Aydin Zaman Cevapla

    ag ve ip adresimin sifirlanmasini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

protez saç cricket çakmak muhasebe programları