yardım masası
internet

Yardım Masası Yazılımı Neden Gerekli?

Şirketlerin işlerinin günlük iş akışlarının, mümkün olduğunca sekteye uğramadan devamlılığının sağlanması son derece önemlidir. Bundan dolayı çalışanların işin devamlılığı konusundaki her türlü problemlerinin en kısa sürede ve optimum düzeyde çözüme ulaştırılması gerekir. Bunun sağlanabilmesi noktasında yardım masası yazılımı ihtiyacı gün yüzüne çıkmaktadır. Çalışanların işlerinin devamı noktasında yaşadığı cihaz / ekipman arızası veya ihtiyaçlarını yetkili üst merciye iletebilmesi için yardım masası gereklidir. Yardım masası uygulaması daha çok bilişim teknolojileri departmanını ilgilendirdiğinden dolayı bu yazılım bt yardım masası olarak da anılır.

Yardım Masası Nasıl Çalışır?

Yardım masası yazılımının yapı taşını çağrılar oluşturuyor diyebiliriz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi açılan çağrı ve taleplerin optimum zaman ve hizmet kalitesi çerçevesinde çözüme kavuşturulabilmesi en önemli noktadır. Bu çağrılar web uygulama, e-posta veya telefon gibi farklı yollarla açılabilmektedir. Tekrar eden ve çok kişiyi ilgilendiren çağrılar ise problem adı altında değerlendirerek aynı anda birçok aynı sorunu yaşayan kullanıcı çağrısına topluca çözüm sunulabilmektedir. Ayrıca açılan tüm çağrılar için yapılan fiziki müdalahe, cihaz, malzeme, ekipman vb. Kullanımından doğan maliyetleri de takip ederek kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca çağrıya müdahale eden teknik personelin çağrı hizmet performansını da kayıt altına alabilirsiniz.

Sistemde çağrıların lokasyon, kategori vb bilgiler ışığında belirlenen sla (hizmet seviyesi anlaşması) tanımlamaları ile servisin başlangıcından bitimine kadar olan sürecin detaylı raporunun oluşturulması sağlanabilmektedir. Açılan çağrıların sonunda çağrıya verilen desteğin süresi, çözüme ulaşıp ulaşılmaması, çözüm kalitesi gibi veriler çağrı performans verilerini meydana getirir. Sistem yöneticisinin bu çağrı verilerini analizi sonucunda hangi sorunların neden oluştuğuna dair bilgilere erişimi sağlanır. Bu bilgiler ışığında, oluşan bu sorunların tekrarlanmaması adına gerekli aksiyonları alabilmesi için de gerekli imkan sağlanmış olur.

Bu yazılımın içinde kullanıcıların yaşadığı ve fiziksel destek gerektirmeyen sorunları kendi kendilerine çözebilmeleri için bir bilgi bankası da bulunmaktadır. Bu veri havuzunda admin tarafından, kullanıcıların sıkça çözüm aradığı soru ve sorunlara resim, video, şema ve metinli makaleler ile adım adım çözüm aşamaları anlatılmaktadır. Türkiye’de bu konudaki birçok yabancı yazılım firmasının en iyi yerli rakibi olan DeskPlus Yardım Masası Yazılımı yukarıda anlattığımız tüm konularda optimum yanıtı ve desteği sizlere sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için firmanın sitesine https://www.artisoft.com.tr/yardim-masasi-cagri-yonetimi-yazilimi.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak