kulaklık çalışmıyor
Windows 10

Windows 10 kulaklıktan ses gelmiyor

Bu sorun bir Windows Güncellemesinden sonra görünebilir veya kulaklıklar belirli bir cihazda çalışmayı durdurabilir ancak başkaları üzerinde çalışmaya devam edebilir. Bir Windows Update sorunu tetiklediğinde, bunun nedeni bilgisayarın birkaç bileşeni için güncellemelerin sorunları gidermek üzere tasarlanmış olmasıdır, ancak ne yazık ki bu güncellemeler diğer bileşenlerin bozulmasına neden olabilir. Bu genellikle işletim sisteminin ve sürücülerin uyumsuzluğundan kaynaklanır. İşte bu durumu düzeltmek için bazı öneriler:

Kulaklıkları manuel olarak varsayılan cihaz olarak ayarlayın.

Hızlı çözüm için Başlat > Sistem > Ses> Çıktı’ya sağ tıklayın.

Sesi tekrar çalıştırmak için Kulaklıklar‘ı seçin .

Ses ve Bluetooth sürücülerinizi güncelleyin veya geri alın.

Bir güncelleme yakın zamanda yapılmışsa, sistemde yapılan son değişikliklerden önce olduğu gibi çalışan bir sürümü eski haline getirmek için daha fazla sürücüden birini geri alabilirsiniz. Güncelleme yapılmadıysa, sürücülerin en son sürüm (ler) ile güncellenmesi gerekebilir. Üreticiden sürücüleri indirin. Sürücüleri yüklemek ses kartınızın geliştiriciden öncelikle kendi web sitesine gidin son sürücüyü indirip kurun.

Ses Sorun Giderici’yi kullanın.

Windows 10 Ses Sorun Giderici, kullanmak için Başlat açık, Windows Ayarları . Git Güncelleme ve Güvenlik> Giderileceği.

Ses Çalma adlı seçeneği seçin .

Sorun Gidericiyi Çalıştır adlı düğmeyi tıklayın .

Bunun sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için ekrandaki yolları izleyin.

Son olarak , hiçbir şey yardımcı olmadıysa, Başlat> Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme> Güncelleme geçmişini görüntüle’ye giderek en son Windows Update’i kaldırma seçeneğiniz vardır . Güncelleştirmeleri Kaldır‘a tıklayın .

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak