uo developer
internet

Ultima online developer nedir ?

İnternet aleminde oyun konusunda oldukça zengin seçenekler bulunmakta olup bunlardan birisi de ultima online’dir.

Ultima online ilk defa Origin Systems  tarafından geliştirilmiş, şirket birkaç defa el değiştirdikten sonra şimdilerde Ultima Online Megatron Pvp Shard tarafından oynatılan bir oyundur.

Oyun müdavimleri bilirler ki bir oyun kazanınca ve değişik versiyonlarını denedikçe tat verir. Bu nedenle bir oyunu en iyi şekilde oynayabilmek ve fikir alış verişi yapabilmek için oyun müdavimleri ilgili forumlarda buluşmaktadır.

Oyunların bir de geliştirici yani developer tarafı vardır ki bu tarafa gönül verenlerin birbirleriyle teknik bilgi alışveriş ihtiyacı daha da fazladır.

Ultima online developer denilince akla ultima online oyununun developerları gelmekte olup bunların internette takıldıkları adreslerden birisi de uo-developer.com dur.

uo-developer.com isimli forumda ultima online oyunu ile ilgili dosyalar, scriptler ve çeşitli dökümanlar paylaşılmakta, üyeler birbirlerine soru sorarak bilgi dağarcıklarını genişletmektedirler.

uo-developer.com nedir ?

Ultima online developerların ihtiyaç anında client arşivi, emulatör scriptleri, oyuncu rehberleri ve benzeri dökümanlara ulaşabildiği, değişik sunucu seçeklerinin yer aldığı ve bir noktada tıkandığında daha önce benzer deneyimler yaşayanlardan teknik destek alınabileceği bir ultima online forumdur.

Tahmin edeceğiniz üzere uo-developer.com daki uo “ultima online” kelimelerinin kısaltılmışıdır.

Genel teknoloji forumlarının aksine belli bir alana yönelik olarak tasarlandığı ve üye ilgi alanlarının benzer olması nedeniyle ultima online oyunu ile ilgili olan kişileri aradığı şeyleri daha kolay bulabilmesine olanak tanıyan bir platforumdur.

Diğer bir artısı da bilindik bazı genel forumlarda rastlanan boş beleş kitleden ziyade, üyelerinin genellikle belli bir birikimi ve amacı olan kişilerden oluşmasıdır. Bu de elbette forum düzeyinin yüksek olmasını sağlamaktadır.

Son olarak uo-developer.com a üyeliğin herhangi bir ücreti olmadığını belirtmek isterim.

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bu Yazının 2 Yorumu Var

  1. Cenk yaramaz Cevapla

    Ultima online adına tr de ilk platform. Beğenerek takip ediyoruz

  2. Kenan Cevapla

    Bu siteyi burada görmek gayet hoş. başka da bir site yok zaten bununla ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cricket çakmak cemre.com pp büyütme