Telegram ses kaydı gönderme
internet

Telegram ses kaydı gönderme

Telegram da ses kaydı gönderme işlemi gayet basit bir şekilde yapılmaktadır. Bir sohbet esnasında karşınızdakine sesli mesaj göndermek isterseniz mikrofon simgesine basılı tutup sesli mesajınızı oluşturuyorsunuz, sesli mesajınızı oluşturduktan sonra parmağınızı mikrofon simgesinden kaldırınca oluşturduğunuz ses kaydı sohbet ekranına düşüyor. Eğer isterseniz gönderdiğiniz ses kaydını silebilirsiniz.

Sadece ses kaydı değil sohbet esnasında oluşturduğunuz video kaydını da gönderebiliyorsunuz. Bu işlemlerin nasıl yapıldığı aşağıda resimli şekilde anlatılmaktadır.

Telegram ses kaydı gönderme

Telegram’da biri ile mesajlaşırken kelimeler kifayetsiz kalmaya başladığında karşınızdakine ses kaydınızı ve sohbet esnasında oluşturduğunuz minik videoyu gönderebilirsiniz. Böylece sohbetiniz daha renkli hale gelecektir.

Gönderdiğiniz ses kaydı hoşunuza gitmezse silebilirsiniz.

Telegram’da mesajlaşma ekranı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibidir. Ekranın sağ alt tarafında bulunan mikrofon simgesi ses kaydı göndermek için kullanılmaktadır. Mikrofon simgesine bir kere dokunduğunuzda kamera simgesine dönüşür. Kamera simgesi ise video göndermeye yarar. Kamera simgesine bir kere dokunduğunuzda yeniden mikrofon simgesine dönüşür.

Telegram ses kaydı gönderme

Telegram ses kaydı gönderme işlemini en baştan adım adım resimli şekilde anlatıyorum:

Telegram’da kişilerinizin olduğu sayfadasınız. Mesajlaşmak için bir tanesine dokunuyoruz.

Telegram ses kaydı gönderme

Sohbet ekranında sayfanın sağ alt tarafında bir mikrofon simgesi vardır. Ona bir kere dokunursak kamera sembolüne dönüşür. Mikrofon simgesine basılı tutarsak kamera simgesine dönüşmez ses kaydı almaya başlar.

Telegram ses kaydı gönderme

Mikrofon simgesine basılı tutunca ses kaydı almaya başlar. Bu esnada siz de konuşarak ses kaydını oluşturursunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ses kaydı süresi işlemeye başlar. Bu esnada mikrofon simgesi etrafında mavi daire oluşur.

Telegram ses kaydı gönderme

Mikrofon üzerine basılı tutmayı bırakırsanız ses kaydınız tamamlanır ve ses kaydınız sohbet ekranına düşer. Ama ilk birkaç saniye boyunca aşağıdaki resimde göründüğü gibi üzerinde çarpı işareti olacaktır. Birkaç saniye boyunca çarpı işaretine basarak gönderdiğiniz ses kaydını silebilirsiniz. Üzerinde çarpı olduğu birkaç saniyelik sürede ses kaydınız karşı tarafça dinlenemeyecektir. Bir çok kişi oluşturduğu ses kaydından memnun olmamakta ve karşıdaki dinlemeden silmektedir.

Telegram ses kaydı gönderme

Eğer gönderdiğiniz ses kaydını birkaç saniye içinde silmezseniz üzerindeki çarpı işareti kaybolur ve ses kaydınız karşıdaki kişi tarafından dinlenebilir hale gelir.

Telegram ses kaydı gönderme

Yukarıdaki adımları uygulayarak ses kaydını oluşturup gönderebilirsiniz. Peki ya bir süre sonra gönderdiğiniz ses kaydından pişmanlık duyarsanız ? Telegramda gönderdiğiniz, ses kaydını, fotoğrafı veya mesajları gönderdiğiniz kişide kopyası kalmayacak şekilde silebilirsiniz.

Telegram gönderilen ses kaydını silme

Bazen gönderdiğiniz ses kaydı sonradan sizde pişmanlık yaratabilir. Bazen de ses kaydını geçici olarak gönderir, karşıdaki dinleyince silmeyi tercih ederseniz. Telegram’da gönderilen ses kaydı aşağıdaki şekilde silinebilmektedir.

Eğer ses kaydını henüz kaydetme işlemi tamamlanmadan silmek istiyorsanız, parmağınızla sola kaydırmanız yeterli olacaktır.

Eğer paylaşılan bir ses kaydını silmek istiyorsanız ses kaydına dokununuz. Bir pencere açılacaktır. Çöp kutusuna basınız.

Telegram ses kaydı gönderme

İki adet silme seçeneği çıkacaktır. Sadece sizden mi silinecek yoksa hem sizden hem de arkadaşınızdan mı silinecek ? Tercihinizi yapınca ses kaydı silinecektir.

Telegram ses kaydı gönderme

Telegram video kaydı gönderme

Telegram’da mesajlaşırken sadece ses kaydını değil sohbet esnasında oluşturduğunuz video kaydını da gönderebilirsiniz. Mikrofon simgesine dokununca kamera simgesi haline gelir. Artık video kaydı oluşturmaya hazırdır.

Telegram ses kaydı gönderme

Mikrofon simgesini tek dokunuş ile kamera simgesine dönüştürdükten sonra kamera simgesine basılı tutunca video kaydınız başlar. Video kaydı esnasında ekranda video kaydınız görüntülenir. Sol altta kayıt süresi yer alır. Parmağınızı kamera simgesinden kaldırınca kayıt tamamlanır ve mesaj ekranına düşer.

Telegram ses kaydı gönderme

İlk birkaç saniye video kaydınız üzerinde çarpı olur. İsterseniz çarpıya basıp karşıdaki video mesajını görmeden önce silebilirsiniz.

Telegram ses kaydı gönderme

Birkaç saniye içinde videonun üzerindeki çarpı kalkar ve video karşıdaki görebilecek hale gelir.

Telegram ses kaydı gönderme

Eğer gönderdiğiniz videoyu silmek isterseniz ses kaydını sildiğiniz gibi yani önce dokunup ardından açılan pencerede gelen çöp kutusu seçeneğine basarak silebilirsiniz.

Telegram’da gruba sesli konferans yapma

Eğer grubun yöneticisiyseniz grup üyeleri ile sesli sohbet başlatabilirsiniz. Grupta sesli sohbeti sadece grup yöneticisi başlatabilmekte ve üyeler bas konuş sistemi ile konuşmaktadır.

Telegram görüntülü arama başlıklı makalemde Telegram’da sesli grup sohbetinin nasıl yapılacağını anlatmıştım.

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi cricket çakmak smm panel