internet

Facebook’tan Kolayca Para Kazanma

Facebook kullanımını kişisel düzeyden daha ileriye götürüp, ticari olarak kullanabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. 1 milyarı aşan üye sayısı ile dünyanın en kalabalık sosyal medya platformunda hızla para kazandırabilecek birçok yol bulunuyor.

Facebook aracılığıyla para kazanmak için öncelikli olarak geniş bir kitleye ihtiyacınız var. Kitleyi çekmek için ya arkadaş sayınızı artırmaya odaklanacaksınız ya da bir sayfa açıp takipçi elde etmeniz gerekecek. Genelde arkadaş edinmek daha kolay olsa da, Facebook’ta 5 binden fazla arkadaş edinemiyorsunuz. Facebook’tan daha fazla kazanç sağlamayı planlıyorsanız, bir sayfa açmanızı ve beğeni elde etmeye odaklanmanızı öneririz. Beğeni sayınız binlere ulaştıktan sonra para kazanmak için daha çok alternatife sahip olacaksınız.

– BİR ŞEYLER SATIN

Facebook’ta ve diğer sosyal medya platformlarında para kazanmanın ilk yolu doğrudan bir şeyler satmaktır. Takipçi kitlenize uygun olarak herhangi bir şey satmak üzere hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Örneğin, teknoloji ile ilgilenen takipçileriniz varsa cep telefonu kılıfları satabilirsiniz. Bunun için doğrudan bu kılıflara yönelik reklam içerikli paylaşımlar gönderebilirsiniz.

Gelen siparişleri de kolaylıkla PTT aracılığıyla kapıda ödeme sistemiyle müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

– DİĞER SAYFALARINIZI BÜYÜTÜN

Doğrudan Facebook’tan olmasa da dolaylı olarak Facebook aracılığıyla para kazanmanızı sağlayabilecek yöntemlerden biri de diğer Sosyal Medya sayfalarınızı büyütmek üzere paylaşımlar yapmaktır. Örneğin, takipçilerinizi Twitter, Instagram veya diğer sosyal medya ağlarındaki hesaplarınıza yönlendirerek buradaki sayfalarınızı da büyütebilir ve dolaylı olarak kazanç elde edebilirsiniz.

– VİDEO İZLENMESİ ELDE EDİN

Facebook’ta video izlemeyi seven çok ciddi bir kitle bulunmaktadır. Bu insanları Youtube’de yer alan videolarınıza yönlendirebilirsiniz. Bu sayede Youtube’den para kazanabilirsiniz.

– ORTAKLIK PROGRAMLARINA KATILIN

Günümüzde e-ticaret, bilet, oyun ve daha birçok platform ortaklık programına sahiptir. Bu ortaklık programlarına katıldıktan sonra, size verilen bağlantıyı profilinizde veya sayfanızda paylaşabilirsiniz. Bu bağlantı üzerinden bu ortaklık programına gelecek olan her müşteri için komisyon kazanırsınız. Buna bağlı ortaklık adı veriliyor ve dünyada en çok kullanılan online para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.

Ortaklık programlarının en büyük avantajlarından biri herhangi bir sermayeye ihtiyacınız olmaması ve gelirinizi doğrudan takip edebilme fırsatıdır.

– Instant Articles

Facebook’ta eğer bir sayfanız varsa, Facebook tarafından sağlanan Instant Articles altyapısı üzerinden doğrudan Facebook’tan para kazanabilirsiniz. Facebook sayfanız için bir site kurduktan sonra bu sitede paylaştığınız içerikleri doğrudan Facebook üzerinden paylaşabildiğiniz bir sistemdir. Bu sistem aracılığıyla Facebook içerikleriniz arasına reklamlar yerleştirmekte bu reklamlar tıklandıkça para kazanıyorsunuz.

Facebook sayfanızın Ayarlar bölümüne girdikten sonra Hızlı Makaleler (Türkçe sürüm için) bölümünden Instant Articles için başvuru yapabilirsiniz.

– SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Facebook konusunda kendinizi geliştirerek başka insanlar veya işletmeler için sosyal medya danışmanlığı verebilirsiniz. Son yılların popüler iş dalları arasında yer alan sosyal medya danışmanlığı için iş bulmak üzere ünlülere veya doğrudan işletmelere mail atabilir ya da iş arama platformdaki ilanlara göz atabilirsiniz. Elbette bu başvuruları yaparken kendinizi kanıtlayabilmeniz gerekir. Bunun için de büyük birkaç sayfaya ihtiyacınız olacak.

– REKLAM ALIN

Facebook üzerinden para kazanmanın bir diğer yolu ise doğrudan reklam almaktır. Reklam veren sitelere kayıt olduktan sonra verilebilecek reklamları yayınlayabileceğiniz gibi takipçi kitleniz ile doğrudan ilgili olabilecek internet sitelerine veya işletmelere ulaşarak da reklam yayınlayabileceğinizi belirtebilirsiniz.

Facebook işletmeler için önemli bir platformdur. Bu nedenle işletmelerden ve internet sitelerinden reklam almanız düşündüğünüz kadar zor değildir. İlk etapta referans edinmek için talep ettiğiniz ücretleri düşük tutabilirsiniz.

– AÇIK ARTIRMA

Son yıllarda özellikle ülkemizde sıklıkla Facebook canlı yayınlar üzerinden açık artırmalar düzenlenmektedir. Hediyelik ürünler, cep telefonları, tesbihler hatta arabalar için bile canlı yayınlar üzerinden açık artırmalar düzenleniyor. Siz de takipçi kitlenize uygun olarak canlı yayınlar üzerinden açık artırmalar düzenleyerek para kazanabilirsiniz.

Kaynak: https://www.yeniisfikirleri.com/facebooktan-para-kazanma-adim-adim-kilavuz/

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak