EFS Teknoloji Intel Core i3 330M
Genel

800 TL altı bilgisayar tavsiyesi

Uygun bütçeli bilgisayar kasası arayan kullanıcılarımız için hepsiburada sitesi üzerinden incelediğimiz en uygun bilgisayar kasalarını sizler için incelemiş bulunmaktayız.

 

Exper Intel Core 2 Q8300 – 699,99 Tl

Exper Intel Core 2 Q8300

Bilgisayarın sistem özelliklerine gelecek olursak ;

 1. İntel Q8300 2.5Ghz hızında 4 MB önbelleği bulunan işlemci
 2. 4gb ddr2 1333mghz ram (8Gbye kadar yükseltilebilir ram yuvaları)
 3. 500GB Hard disk
 4. İntel hd graphics paylaşımlı ekran kartı
 5. Freedos işletim sistemi ( Windows 7 , 8 , 10 kurulabilir)

 

Evinizde basit internet gezintisi , Office işlemleriniz için kullanabileceğiniz uygun bütçeli bilgisayar kasasıdır. Bütün parçaları sıfır olduğundan dolayı fiyat biraz pahalı gelebilir ama alacağınız bir ekran kartı ile günümüzdeki orta dereceli oyunların birçoğunu oynatabilir. Experin yaptığı bu sistem kamu binalarında , okullarda , iş yerlerinde ve ev ortamlarında kullanılabilir.

 

EFS Teknoloji Intel Core i3 330M – 779 TL

EFS Teknoloji Intel Core i3 330M

Bilgisayarımızın sistem özelliklerine gelecek olursak ;

 1. Yeni nesil intel core i3 330M. 2.13ghz frekans hızı bulunan bu işlemcinin 3Mb önbelleği bulunmaktadır.
 2. İntel HD Graphics paylaşımlı ekran kartı
 3. 2gb DDR3 ram bulunan bu bilgisayarın anakartının ram slotu en fazla 8gb desteklemektedir
 4. 300GB Hard disk
 5. Freedos işletim sistemi ( Windows 7 , 8, 10 a yükseltilebilir)

 

Yeni nesil core i3 işlemcisi ile dikkatimizi çeken bu bilgisayar listemizin ikinci sırasında yer almaktadır. Yeni nesil bu işlemci birçok uygulamayı stabil çalıştıracaktır.  Yeni nesil işlemcisi alınabilecek harici ekran kartı sayesinde günümüzdeki birçok oyunları açabilir. Ofis , okul , kamu binalarındaki işlemler için tasarlanmış bu yeni nesil bilgisayarı uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Modern kasa tasarımı olan bu bilgisayarı birçok işlemlerde kullanabilirsiniz. Freedos işletim sistemini Windows 10 ile değiştirebilir ve daha çok performans sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarlara kurulan freedos işletim sistemi onun donanımsal yapılarının kötü olduğundan dolayı değildir.  Uygun fiyata tutulan bilgisayarlara lisans ücreti vermemek içindir.

Listemizin ikinci sırasında yer alan bu masaüstü bilgisayar kasasını kesinlikle önermekteyiz.

 

Turbox Intel Core i3 370 — 799TL

Sistem Özellikleri ;

 1. Core i3 370  2.4Ghz hızındaki 3Mb önbellekli yeni nesil işlemcisi
 2. 4Gb 1600Mghz hızında Ram ( Slot en fazla 8gbye kadar desteklemektedir)
 3. İntel Hd Graphics paylaşımlı ekran kartı
 4. 320Gb hard disk
 5. Freedos işletim sistemi

 

Muhteşem dizaynı ile dikkatimizi çeken bilgisayar kasası günümüzdeki uygun fiyatı ile dikkatimiz çekmektedir. Yeni nesil işlemcisi bulunan bu bilgisayarda günümüzdeki bütün Office , internet işlemlerinizi yapabilir paylaşımlı ekran kartı ile orta derece oyunları oynayabilirsiniz. Uygun bütçeli yükseltilebilir uygun bilgisayar arıyorsanız tercihinizi listemizdeki üçüncü sırada yer alan bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Freedos işletim sistemi isteğe bağlı yükseltilebilir ve Windows kurulabilir.

  

Avantron AVG1 Intel Pentium G6950 — 800Tl

Avantron AVG1 Intel Pentium G6950

Sistem özellikleri ;

 1. İntel Pentium G6950 2.8Ghz hızında olan 3Mb önbellekli yeni nesil işlemci
 2. Paylaşımlı intel ekran kartı
 3. 4Gb ddr3 Ram
 4. 320Gb Hdd
 5. Freedos işletim sistemi

 

Listemizin son sırasında yer alan uygun bütçeli bilgisayar kasalarından avatron yeni nesil Pentium işlemci kullanmış bulunmaktadır. Firmanın bu modeli pek yükseltilebilir gibi görünmüyor. Genel işlemler için oldukça uygun olan bu bilgisayarın fiyatı da uygun tutulmuş durumda.

 

Son olarak eklemek istediğimiz

 

Hepsiburada üzerinden bulduğumuz en uygun bütçeli bilgisayar kasaları bunlardır. Fiyatlar size pahalı gelebilir ama yeni nesil işlemciler yeni nesil işletim sistemleriyle daha uyumludurlar. İşletim sistemleri ile uyumlu olan yeni nesil donanımlar eski nesil işlemcilere göre daha fazla performans sağlamakta ve daha uzun ömürlü olmaktadır. Bu bilgisayarlar yeni nesil çıkan işlemciler , anakartlar ve kullanılmamış veri diskleri ile bir araya getirilmiştir. Günümüzdeki yeni nesil uygulamalarda tam uyum içinde çalışan bu bilgisayar kasaları muhteşem performans sağlayacaktır.

Dikkat etmemiz gereken bir hususta bu bilgisayarlarda harici ekran kartının olmamasıdır. Ondan dolayı paylaşımlı ekran kartı ile bazı oyunları oynayabilirsiniz ama yeni nesil gta5 gibi oyunları açamazsınız. Onun için harici ekran kartı takmanız gereklidir. Yeni nesil işlemcileri bulunan bu bilgisayarlar gta5 gibi oyunlarda çok yüksek olmasa da performans sağlayacak güce sahiptirler.

 

 

 

 

 

 

 

Windows güncellemeleri sonrası bazı ayarlarda değişiklik olabilmektedir. Lütfen konu içerisinde mevcut Windows sürümüyle uyumlu olmayan durumla karşılaştığınızda, bize yardımcı olmak için sorunla alakılı yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Axen izmir Televizyon Servisi pastebin cricket çakmak